BRD a cistigat Campionatul Bancherilor!

RSS Știri

Data publicării : 19 Mai 2012
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : Campionatul bancherilor

Campionatul Bancherilor s-a incheiat astazi, la baza de la Mogosoaia, cu cele doua finale. Noua campioana este BRDul, formatie care a invins in finala mare pe Raiffeisen Bank. Desi s-a jucat pe o ploaie torentiala, partida a fost deosebit de disputata. Dupa timpul regulamentar scorul a fost egal, 1-1, si s-a trecut la loviturile de departajare. BRD a invins cu 3-2. Finala mica a avut alt istoric. Credit Europe Bank a trecut categoric de Banca Romaneasca cu 3-0 si s-a clasat pe ultima treapta a podiumului. Campionatul Bancherilor la fotbal este o competitie din cadrul programului UEFA "GRASSROOTS", sub egida Federatiei Romane de Fotbal.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• ING, noua campioana ( 31 Octombrie 2011 )

S-a tras cortina peste editia a 8-a a Campionatului Bancherilor! Dupa o finala extrem de disputata, noua campioana la fotbal a bancherilor a iesit ING, care a invins Credit Europe Bank.

• Se apropie "marea finala" in Campionatul bancherilor! ( 26 Octombrie 2011 )

A mai ramas doar o saptamina pina la marea finala, iar lupta pentru primele pozitii in clasament la Campionatul bancherilor devine tot mai strinsa.

National TV Stana de Vale cam 1 National FM - Muzica romaneasca Stana de Vale cam 2