CFR Cluj isi cauta antrenor

Data publicării : 9 August 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : sport, fotbal, liga1, cluj, cfr, antrenorm timisoara

Si campioana CFR Cluj cauta antrenor! Doar patru puncte au obtinut ardelenii in primele 3 etape, cu alte cuvinte, jenant in viziunea conducatorilor din Gruia, care ii cauta deja inlocuitor tehnicianului italian, mai ales dupa infrangerea din ultimul meci cu Timisoara. Banatenii puteau incepe meciul cu avantaj pe tabela, inca din minutul 3, cand Mircea Axente a trimis mingea in bara. Presiunea sufocanta a timisorenilor a continuat pentru minute bune, Magera semnand si el doua mari ocazii de a marca pana in minutul 10. Si Goga si-a trecut numele pe lista ratangiilor in minutul 24, sutul sau din doar 5 metri trecand peste poarta. Pe principiul "ocaziile se razbuna" , doua minute mai tarziu, Sasa Bjelanovic a scapat singur pe contraatac si a inscris pentru Cluj, insa, bucuria ardelenilor n-a durat prea mult, in minutul 29 Curtean restabilind egalitatea cu un sut din interiorul careului. Timisoara a trecut in avantaj in minutul 37, prin reusita lui Axente care l-a driblat pe Nunu Claro. La reluare, tot banatenii au dat tonul. Curtean a resuit dubla in minutul 61, ducand scorul la 3-1 pentru Timisoara. In al patrulea minut de prelungiri, Emmanuel Kone, intrat in repriza secunda, a stabilit scorul final, marcand al doilea gol al clujenilor cu o bolta peste Taborda. Timisoara-CFR 3-2 si banatenii obtin astfel prima victorie in acest sezon, numai buna pentru moralul echipei, inaintea primei manse din play-off-ul Europa Leage, cu Manchester City.