CSM Pașcani este noua campioană a Romaniei la juniori A1

RSS Știri

Data publicării : 27 Iunie 2015
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : Juniori A1

CSM Pașcani a invins-o categoric cu 4-1 pe Bihorul Beiuș, in finala mare a Campionatului Național de Juniori A1, gazduita de Centrul de Fotbal Buftea. Moldovenii au deschis scorul prin autogolul lui Szatmari si au intrat cu un avanta de doua goluri la pauza, dupa ce Teodor Ignea a transfomat cu o scăriță un penalty acordat la faltul comis de portarul Beiusului. CSM Pașcani si-a securizat victoria imediat dupa pauza, capitanului Dumitru, care a speculat o gafa apararii bihorene. Pe final de joc, trupa din Beius a redus din diferenta prin Miklo, insa pascaniul a incheiat en-fanfare cu reusita lui Buduroi, devenind campioana României la juniori A1. În finala mică a turneului, Jiul Petroșani a învins-o pe Olimpia Suseni, cu 4-2.