CSU Craiova a învins, cu 2-1, formația poloneză Jagiellonia Bialystok

Data publicării : 7 Februarie 2015
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : CSU Craiova

CSU Craiova a învins, cu 2-1, formația poloneză Jagiellonia Bialystok, într-un meci amical disputat in stagiul de pregătire din Turcia. Oltenii au deschis scorul in minutul 21  prin Bawab, care a reluat excelent cu capul o centrare a lui Achim. Dupa doar patru minute, polonezii au egalat prin Gajos, dintr-o lovitura de la 11 metri, dictata pentru un faultul in careu comis de Frasinescu.  Cu 17 minute inaintea finalului jocului, Mateiu a inscris golul victoriei Craiovei cu un sut puternic, dupa ce mingea fusese miscata de Brandan dintr-o lovitura libera indirecta. Meciul s-a terminat cu o incaierare generală, insa jucatorii nu s-au ales cu accidentari. Jocul cu Jagiellonia fost cel de-al al șaptelea meci de pregătire al oltenilor in 2015. Trupa lui Sorin Cartu si Emil Sandoi nu a suferit decit o infringre in aceste jocuri. CSU Craiova va juca primul meci din retur în deplasare, cu Pandurii Tg. Jiu.

Alte știri pe aceeași temă

• CSU Craiova a fost învinsă de Anji Mahacikala, 0-1, iar Cirtu da vina pe "superficialitatea romanesca" ( 26 Ianuarie 2015 )

CSU Craiova a fost învinsă de Anji Mahacikala, 0-1, in ultimul joc de pregatire disputat în stagiul de pregătire din Antalya. Elevii lui Sorin Cartu si Emil Sadoi au facut un meci bun cu ocupanta primului loc în liga a doua din Rusia.

• Balgradean se facu' oltean. Semna cu CSU Craiova! ( 27 August 2014 )

CSU Craiova i-a oferit un contract lui Cristian Balgradean, care s-a despartit in aceasta vara de Dinamo din motive financiare.  Portarul era liber de contract, iar dupa plecarea din Stefan cel Mare a incercat sa se transfere la o echipa din strinatate, dar niciun club nu s-a aratat interesat de serviciile sale. In acest conditii, Balgradean semnat cu CSU Craiova.