FC Brasov - FC Vaslui 1 - 1. Un pas gresit in lupta vasluienilor pentru titlu

RSS Știri

Data publicării : 15 Martie 2011
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : fc vaslui, fc brasov, egal

Dupa ce a demolat Steaua cu 3-0, FC Brasov a facut o noua victima: Vaslui. Brasovenii i-au impiedicat si pe moldoveni din drumul lor spre titlu, dupa o remiza pe teren propriu, scor 1-1.

Prima ocazie de gol le-a apartinut vasluienilor, in minutul 31, cand Adailton, din 10 metri, a trimis pe langa poarta.

Trei minute mai tarziu, Ilyes a trimis de la marginea careului, iar la doar un minut distanta, Vasluiul a deschis scorul, prin Wesley.

La pauza, galben-verzii au intrat  la cabine in avantaj.

Egalarea a venit in partea a doua a meciului, in minutul 55, in urma unei faze pornite din ofsaid la Chipciu, la care portarul slovac Dusan Kuciak si-a introdus mingea in poarta.

In ultima jumatate de ora, oaspetii au incercat cu disperare sa mai inscrie, dar fara succes. Pe final, nervii lui Viorel Hizo au cedat. In minutul 81, antrenorul echipei vasluiene a fost trimis in tribune de arbitrul Balaj.

Dupa aceasta remiza, Vaslui ramane pe 3 cu 39 de puncte, in timp ce Brasov ocupa pozitia a 11 a cu 25 de puncte.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• FC Vaslui va fi retrogradata, pe modelul Rapidului! ( 23 Aprilie 2014 )

FC Vaslui va fi retrogradata din Liga 1 la finalul acestui sezon, din cauza datoriilor. Moldovenii nu au primit licenta pentru sezonul viitor si va fi trimisi in Liga a 2-a, la fel cum s-a intimplat cu Rapid in sezonul precedent. Conducerea Vasluiului a avut termen pana marti pentru a face dovada faptului ca a platit salariile restante pe anul trecut sau ca jucatorii sunt de acord cu reesalonarea banilor, dar acest lucru nu s-a intamplat.

• Start cu optimism! Lucescu Jr redebuteaza pe banca Rapidului! ( 21 Iulie 2011 )

Razvan Lucescu redebuteaza vineri pe banca Rapidului. Antrenorul alb-visiniilor este optimist: are planuri mari cu rapidistii, cu atat mai mult cu cat  la indemana are un lot valoros.

• Ultima carte pentru Europa! ( 11 Mai 2011 )

Steaua si Dinamo si-au luat adio de la titlul de campioana in Liga 1, dar isi pun toate sperantele pentru un loc de Europa in Cupa Romaniei.

• Poli Timisoara - FC Brasov 2 - 0. Timisoara, pe primul loc ( 1 Mai 2011 )

Poli Timisoara este tot mai aproape de titlu. Dupa intalnirea cu FC Brasov de acasa, scor 2-0, banatenii isi consolideaza pozitia de lider si vor incheia etapa a 30-a la sefia clasamentului.

• Pandurii Tg. Jiu - Steaua 1-1 ( 29 Aprilie 2011 )

Steaua nu a putut trece peste infragerea de pe teren propriu cu Dinamo si a facut un meci slab in deplasarea de la Severin. Ros-albastrii au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul din deplasare cu Pandurii Tg. Jiu, un meci dominat de elevii lui Grigoras.

National TV Stana de Vale cam 1 National FM - Muzica romaneasca Stana de Vale cam 2