Final la fotofiniș, la Semimaratonul International Bucuresti, editia 2015!

RSS Știri

Data publicării : 17 Mai 2015
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : Semimaratonul International București

Peste 10.000 de participanți din 50 de țări au concurat astazi la Semimaratonul International București. Finalul a fost dramatic. Trei concurenti au terminat cursa, în același timp si a fost nevoie de fotofiniș. Câștigător a fost desemnat Emase Peter, din Kenya, urmat de conaționalul său Maru David Kwemoi, invingatorul de anul trecut. Alergatorii au promis ca vor participa si la Maratonul care va avea loc in toamna. Proba feminină de 21 de kilometri a fost câștigată de finlandeza Anne Mari Hyrylainen, urmată de româncele Liliana Maria Danci și Ionela Ecaterina Dincă. La categoria națională masculin s-a impus Ștefan Daniel Lupulescu. In toamna, pe 3 si 4 octobrie va avea loc Maratonul International Bucuresti 2015.