Galatasaray – Eskisehirspor 4 - 2

RSS Știri

Data publicării : 7 Februarie 2011
Categorie : Sport

Bogdan Stancu face show in Turcia! Internationalul roman a marcat din nou pentru Galatasaray, in  partida de campionat pe care formatia lui Gica Hagi a castigat-o, scor 4-2, cu Eskisehirspor.

Dupa ce Cana a deschis scorul in minutul 11, Stancu a majorat diferenta la numai trei minute distanta, din pasa lui Kazim-Kazim. Dupa alte 3 minute Stancu a avut o noua oportunitate de a reusi "dubla". La fel ca in faza golului, Stancu s-a lovit de portarul Ivesa, accidentandu-l serios pe goalkeeper. Acesta a fost schimbat imediat, urcat in ambualanta si trimis de urgenta la spital pentru investigatii amanuntite si tratament de specialitate.

Robinson Zapata a incasat doua goluri in doar doua minute si finalul a fost tensionat, pana cand Milan Baros nu a marcat cel de-al patrulea gol al meciului, in minutul 82. Galatasaray a facut un salt de trei pozitii dupa acest succes, ajungand pe locul 8. Evolutia lui Bogdan Stancu din partida Galatasaray - Eskisehirspor nu a trecut neobservata de jurnalistii turci, care l-au laudat pe roman.

"Fanii au innebunit dupa suturile lui Stancu! Romanul a fost unul dintre cei mai influenti oameni ai echipei! A fost un pericol permanent in careul lui Eskisehir si i-a iritat permanent pe fundasii adversi" au notat jurnalistii de la Fotomac.