Galatasaray - Gaziantepspor 0 - 0

Data publicării : 3 Martie 2011
Categorie : Sport

Galatasaray a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Gaziantepspor, in returul sferturilor de finala din Cupa Turciei.

Prima sansa de gol le-a apartinut celor de la Gaziantep, in minutul 12. Zapata a respins gresit o minge pana la marginea careului, la Ceylan, care l-a pus la grea incercare pe columbian, fortandu-l sa respinga in corner.

Galatasaray a dat primul raspuns peste zece minute, prin Milan Baros.
Acelasi jucator a mai avut o sansa mare in minutul 38, dar nici de aceasta data nu a putut inscrie din postura de unu la unu cu portarul advers.

La doua minute de la ocazia cehului, Servet Cetin a semnat ultima ocazie a lui Galatasaray din prima repriza. Fundasul central al gruparii Cim Bom a reluat bine din 12 metri, insa portarul lui Gaziantep a avut din nou o interventie excelenta si la pauza s-a intrat la egalitate.

Galatasaray a reclamat pe buna dreptate un penalty in minutul 56, pentru o interventie la Baros, insa arbitrul a lasat jocul sa continue.

Atmosfera devenea tot mai tensionata pe TT Arena, iar fanii au inceput sa-si fluiere favoritii. A simtit-o pe pielea lui chiar si capitanul Aykan, huiduit copios in momentul schimbarii.

In minutul 73, Stancu a sutat bine de la 25 de metri, insa portarul a reusit sa scaoata de langa bara.

Galatasaray putea da lovitura prin Cetin  in minutul  90 cu o lovitura de cap. Nu a fost sa fie, iar meciul s-a terminat la egalitate. Gaziantep merge in semifinale.