La Craiova nu-i ca-n Ghencea!

Data publicării : 14 Septembrie 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : sport, liga1, ghencea, craiova, fotnal

In loc de un lejer 3-0, la masa verde, Craiova s-a ales cu o bataie zdvravana in partida cu Pandurii, 1-3! Cele 3-4 zile de incertitudine in privinta disputarii partidei de la Tirgu-Jiu, au avut un efect negativ asupra echipei lui Victor Piturca. Oltenii au intrat pe teren visatori si au incasat primul gol in chiar primul minut. Omul cu "litigiul", Ilie Iordache, din cauza caruia partida a fost pusa sub semnul intrebarii, l-a gasit liber in careu pe Orac, iar acesta l-a executat pe Lung Junior. Craiova a replicat in minutul 21 prin Mihai Costea, care a scapat pe contraatac, dar a fost intampinat bine de Marius Popa. La citeva minute insa, apararea juvetilor a gafat din nou in lant, iar Bogdan Apostu a facut 2-0, spre disperarea lui Victor Piturca. Dupa pauza, Craiova a ajuns la scorul de neprezentare, insa in defavoarea ei.

Grecu a centrat pana la Apostu, care cu o lovitura puternica de cap a reusit dubla. Condusa cu 3-0, Craiova a reusit golul de onoare, in ultimele minute de joc, prin Iliev, iar Piturca a vazut ca la Craiova nu-i ca-n Ghencea!