Poli Timisoara - Unirea Urziceni 3 - 1. Banatenii raman in coasta Otelului.

RSS Știri

Data publicării : 10 Mai 2011
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : Poli Timisoara, Unirea Uziceni, 3-1

Poli Timisoara a jucat pe teren propriu ultima partida inaintea marii confruntari cu Otelul Galati, alb-violetii trecand fara probleme de Unirea Urziceni, scor 3-1, intr-o partida in care banatenii au marcat toate golurile. Timisoara a avut un inceput mai bun de meci, deschizand scorul dupa doar 12 minute de joc. Magera a inscris primul gol in urma unei lovituri de pedeapsa. Majorarea scorului a venit la scurt timp. In minutul 17, Cisovsky a reluat cu capul in urma unui corner si a dus scorul la 2-0 pentru gruparea de pe Bega. Situatia de pe tabela de marcaj s-a modificat din nou dupa aproximativ o jumatate de ora de joc, oaspetii reducand din diferenta in urma unui autogol al timisoreanului Cisovsky. Banatenii au intrat la vestiare cu avantaj , dupa o prima repriza dominata clar. Partea a doua a disputei a debutat cu ocazia de gol a gazdelor, Ianis Zicu sutand pe langa poarta ialomitenilor. Oaspetii au trecut si ei pe langa egalare in minutul 57, dar Taborda a reusit sa mentina scorul in avanatajul gazdelor, care s-au chinuit mai mult in atac, dar fara reusita. Acest lucru pana in minutul 75. Intrat de putin timp in teren, Andrei Zagrean a majorat diferenta  cu un sut din 5 metri, dupa ce cativa fotbalisti au cazut in fata propriei porti. Ultimul cazut a fost Cernea, Zagrean profitand de acest lucru si reusita lui a fost si ultima a meciului, scor final 3-1 pentru timisoreni. Dupa aceasta victorie, Poli ramane in coasta Otelului si se gandeste doar la  infruntarea din etapa urmatoare contra liderului, un meci hotarator pentru stabilirea ierarhiei . De partea cealalta, Unirea Urziceni, cu 25 de puncte, nu se mai poate salva de la retrogradare.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• Poli Timisoara si-a recapatat palmaresul, culorile si numele echipei! ( 8 Decembrie 2012 )

Poli Timisoara si-a recapatat palmaresul, culorile si numele echipei, spre bucuria numerosilor sai fani! Autoritatile din judetul Timis au incheiat un acord pe acesta tema, cu Marian Iancu. Fostul patron al clubului a cedat gratuit valorile de marca ale clubului.

• Marian Iancu, gonit de la Poli Timisoara! ( 23 Februarie 2012 )

E oficial! Dupa 7 ani de investitii in Banat, Marian Iancu, va pierde controlul la Poli Timisoara. Autoritățile locale și județene, alături de Universitatea Politehnică Timișoara, vor să preia toate acțiunile clubului de fotbal.-

• Poli probleme cu licenta! ( 19 Ianuarie 2012 )

Poli Timisoara e tot mai aproape de un dezastru. Clubul de pe Bega se pregateste, nu de o promovare in Liga 1, ci de o retrogradare in Liga a III - a. Oficialii Politehnicii Timisoara au anuntat in urma cu cateva zile ca se gandesc serios la posibilitatea ca echipa sa mai ramana un sezon in Liga 2, din cauza problemelor financiare, insa directorul departamentului de licentiere, Viorel Duru a avertizat ca banatenii pot fi trimisi in cea de-a treia divizie, din cauza datoriilor la stat!

• Poli Timisoara a dat de greu. ( 11 August 2011 )

Politehnica Timisoara e tot mai aproape de soarta Craiovei!  Disputa dintre clubul Poli Timisoara si Fiscul banatean a ajuns in atentia procurorilor de la Directia Nationala Anticoruptie, care au solicitat sa le fie inmanat dosarul privind echipa lui Marian Iancu.

• Suspans prelungit. Poli Timisoara, Gloria Bistrita si FC Bihor vor afla abia luni decizia TAS. ( 15 Iulie 2011 )

Poli Timisoara, FC Bihor si Gloria Bistrita sunt tinute in suspans pana luni! Abia atunci, Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne va decide soarta celor 3 cluburi in ceea ce priveste procesul licentierii.

National TV Stana de Vale cam 1 National FM - Muzica romaneasca Stana de Vale cam 2