Date companie

Unirea Urziceni a pierdut si meciul cu nou promovata "U" Cluj

RSS Știri

Data publicării : 15 August 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : ialomita, fotbal, unirea urziceni, unirea, universitatea cluj, promovata, esec, liga1 sport

Unirea Urziceni este in cadere libera. Fara bani si parasiti de managerul general Mihai Stoica, vicecampionii nu reusesc sa se consoleze nici macar cu rezultatele din campionat. Fara niciun gol marcat de la inceputul acestui sezon, ialomitenii au mai incasat un esec, 0-1, acasa cu nou promovata, U Cluj. Meciul a inceput practic de la 1-0 pentru clujeni, Lemnaru deschizand scorul inca din minutul 3 al partidei. Oricum, inainte de aceasta faza tot clujenii au fost cei care au tras primul semnal de alarma, tot prin Lemnaru, insa, Mehmedovic a reusit sa devieze si Arlauskis sa prinda mingea de langa bara. Unirea s-a trezit foarte tarziu, meciul fiind dominat o buna perioada de timp de oaspeti, insa chiar si asa, ialomitenii nu au reusit sa puncteze si pe tabela. Nici macar la actiunea francezului Dale, care a produs cea mai mare ocazie de gol a gazdelor, cu cateva minute inainte de pauza, cand sutul sau cu stangul a intalnit bara din dreapta a lui Matache. Ocaziile la poarta acestuia s-au tinut lant in repriza secunda, in care, jocul aproape ca s-a mutat in jumatatea oaspetilor. Profitand de superioritatea numerica, dupa ce in minutul 60, Habib Balde a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene, Unirea ialomitenii au asediat careul advers. In zadar, insa, intrucat apararea oaspetilor a rezistat eroic. Unirea - U Cluj 0 - 1 si ardelenii obtin prima victorie din acest sezon.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• Accident provocat de un șofer care a adormit la volan, pe o șosea din Bistrița-Năsăud ( 8 Septembrie 2017 )

Accident grav pe Drumul Național 17, pe raza localitatății Unirea din județul Bistrița-Năsăud! Un bărbat în vârstă de 35 de ani a adormit la volan și a ajuns pe contrasens cu mașina, s-a izbit de un cap de pod...

• Un fost jucător de la Gaz Metan Mediaș a făcut infarct pe terenul de fotbal ( 10 Iulie 2017 )

Momente dramatice, aseară, pe terenul de fotbal din Mediaș! Fostul jucător al formației Gaz Metan Mediaș, Ioan Aloman, care se ocupa de organizarea competițiilor sportive la clubul...

• Mesajul unui tânăr nemulțumit de starea țării, într-o melodie hip hop ( 15 Ianuarie 2017 )

Un tânăr din Alba Iulia își exprimă nemulțumirile față de situația în care a ajuns România, chiar de Ziua Culturii Naționale! Horațiu a compus un text și o melodie pe ritm de hip hop și a trimis-o Ziarului Unirea, pentru a o publica în ediția online, în dorința de a-și transmite mesajul tuturor.

• Noul subprefect de Ialomița, soția unui candidat PNL la parlamentare ( 7 Noiembrie 2016 )

Se apropie data alegerilor, iar scandalurile politice se țin lanț! La Ialomița, social-democrații sunt foc și pară din cauza numirii unui nou subprefect în persoana soției unui candidat liberal la parlamentare. Adversarii de pe scena politica cer clatificari privind numirea controversata.