Unirea Urziceni - FC Brasov 1-1. Brasov, egalata pe final

RSS Știri

Data publicării : 22 Martie 2011
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : unirea urziceni, liga 1, fc brasov, egal

FC Brasov a fost egalata pe final la Urziceni,1-1, in ultima partida din etapa a 22 a a Ligii 1.

Stegarii au deschis repede scorul. In minutul 5,  mijlocasul Marian Cristescu a reluat  cu capul o centrare a lui  Williams. Gazdele au incercat sa isi revina si sa puna presiune in jumatatea adversa, dar nu au reusit sa se apropie de careul Brasovului.

Oaspetii au mai avut in prima parte  doua mari ocazii de a inscrie, dar fara succes. In minutul 14, Cristescu a ramas singur cu portarul in careu, dar Curca a respins cu piciorul. Trei minute mai tarziu, brasovenii au ratat  o noua ocazie monumentala. De data aceasta, Viveiros a scapat singur pe poarta, dar acelasi Curca a intervenit incredibil in momentul sutului.
FC Brasov a intrat la vestiar in avantaj, dupa o prima repriza controlata in mare parte.
Brasovenii au inceput la fel de bine si partea a doua a meciului, dar fara sa le dea emotii prea mari rivalilor.

De partea cealalta, ialomitenii au prins curaj si au reusit sa echilibreze disputa si mai mult, sa apara in preajma careului advers.

Egalarea a venit la finalul partidei. Cu doar un minut inainte de expirarea timpului regulamentar, Iulian Apostol a marcat din lovitura libera de la  aproximativ 20 de metri si tabela a aratat 1-1.

Dupa aceasta remiza, Unirea ramane penultima in clasament, cu doar 19 puncte, in timp ce ardelenii sunt pe 11, cu 26 de puncte.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• Reghecampf, prezentat oficial la Steaua ! ( 12 Iunie 2012 )

Laurentiu Reghecampf a fost prezentat oficial în funcția de antrenor al Stelei. Noul tehnician a refuzat prezentarea la "palat" și a venit la conferința însoțit de Mihai Stoica pentru a demonstra că nu exista un conflict intre cei doi

• Fara arbitri straini in Liga 1. ( 5 Aprilie 2012 )

Liga 1 nu va avea parte de arbitri straini, în ciuda erorilor grave din acest sezon. Steaua, Dinamo, Rapid sau Vaslui nu vor avea norocul de-a avea brigazi de arbitri străini la derby-urile care au mai rămas de disputat din acest sezon.

• Boicot in Liga! Fotbalistii intra in greva japoneza. ( 9 Noiembrie 2011 )

Boicot in Liga 1! Fotbalistii se pregatesc de greva. Aceasta va fi una japoneza, cu banderole albe. Ei spun ca sunt sabotati de patroni, dar si de comisiile Ligii Profesioniste de Fotbal.

• Ultima carte pentru Europa! ( 11 Mai 2011 )

Steaua si Dinamo si-au luat adio de la titlul de campioana in Liga 1, dar isi pun toate sperantele pentru un loc de Europa in Cupa Romaniei.

• Poli Timisoara - FC Brasov 2 - 0. Timisoara, pe primul loc ( 1 Mai 2011 )

Poli Timisoara este tot mai aproape de titlu. Dupa intalnirea cu FC Brasov de acasa, scor 2-0, banatenii isi consolideaza pozitia de lider si vor incheia etapa a 30-a la sefia clasamentului.

National TV Stana de Vale cam 1 National FM - Muzica romaneasca Stana de Vale cam 2