Victima sigura

RSS Știri

Data publicării : 11 Octombrie 2010
Categorie : Sport

Nicio sansa pentru HCM in grupa D a Ligii Campionilor. Cu Eden Hairi pe post de antrenor principal, dupa ce Consiliul de Administratie al clubului dobrogean l-a demis pe sarbul Jovica Cvetkovic, din cauza rezultatelor dezastruoase din Liga, HCM a inregistrat cea de-a treia infrangere consecutiva, fiind infranta in deplasare de Ciudad Real, scor 34-28.
Batuti in primele doua meciuri, constantenii au jucat de la egal cu spaniolii doar in primele cinci minute.Ulterior a existat o cadere psihica din partea baietilor de la HCM, fapt ce le-a permis adversarilor sa se distanteze decisiv inca din prima repriza.

Pe finalul primei parti, constantenii au avut o tresarire de orgoliu, insa handicapul de trei goluri de la pauza (12-15) s-a dovedit a fi insurmontabil.HCM Constanta a inceput curajos partea secunda, dar in cele din urma a cazut in ultimul sfert de ora, iar Ciudad Real a castigat cu 34-28. Campioana Romaniei a pierdut fara drept de apel intalnirile cu RK Zagreb (23-33) si Flensburg (22-27), ocupand dupa primele 3 etape disputate ultimul loc in Grupa D a intrecerii continentale, fara niciun punct acumulat. Ciudad este pe primul loc, cu sase puncte din tot atatea posibile.