Date companie

Victorie fara bucurie la Vaslui!

RSS Știri

Data publicării : 14 Septembrie 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : sport, fotbal, vaslui, liga1, victorie, fara bucurie

La Vaslui nu se mai bucura nimeni nici cind echipa cistiga cu 4-0! Moldovenii au indoit Otelul, insa victoria nu a adus nici macar un armistitiu in razboiul rece dintre patronul Adrian Porumboiu si antrenorul Lopez Caro! Fiecare si-a vazut de treaba lui: Porumboiu inca se gindeste cum sa scape de spaniol, Caro i-a ignorat pe suporterii care-i cereau demisia, galben-verzii erau cu golurile, iar elevii lui Dorinel Munteanu cu incasatul! Prima reusita a venit repede, in minutul 8, din partea lui Adailton, care a executat excelent o lovitura libera de la 25 de metri. A venit apoi rindul unei alte vedete - Wesley sa iasa la rampa, gol cu capul din 6 metri, pentru 2-0, scor la pauza. La reluare, Adailton ne-a aratat de ce a jucat 10 ani in Serie A, trecindu-si in cont dubla. Scorul final, 4-0, a fost stabilit in minutul 70, de Pouga, cu o lovitura de cap din apropiere. Vasluiul obtine astfel cea mai categorica victorie, din mandatul lui Lopez Caro, in timp ce Otelul lui Dorinel Munteanu a fentat fotbalul, asa cum a declarat presedintele Maius Stan, la finalul jocului.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• Doi oameni au murit, al treilea este grav rănit, în urma unui accident la Vaslui ( 10 Octombrie 2018 )

Tragedie pe o șosea din Vaslui! Doi bărbați au murit, iar un tânăr de 19 ani a fost grav rănit, după ce mașina în care se aflau a căzut într-o râpă. Accidentul s-a produs pe DN 24 A, în localitatea Vetrișoaia.

• Plan roșu de intervenție, în cazul unui accident grav produs în județul Vaslui ( 7 Octombrie 2018 )

Plan roșu de intervenție, în cazul unui accident foarte grav, produs pe o șosea din județul Vaslui. O persoană a murit, iar alte opt au fost rănite, după ce un microbuz cu 16 pasageri s-a răsturnat pe Drumul Județean 245, între localitățile...

• C.Ex.N. al PSD, încheiat cu victoria lui Liviu Dragnea ( 22 Septembrie 2018 )

Liviu Dragnea rămâne la cârma PSD! După aproape nouă ore de dezbateri intense în cadrul ședinței Comitetului Executiv Național al Partidului Social Democrat, Dragnea a primit votul de încredere al fruntașilor partidului.

• Adolescent răpit, la Vaslui ( 6 Iulie 2018 )

Caz de răpire, la Vaslui! Un adolescent de 15 ani a fost răpit de doi bărbați. El a fost luat cu forța ziua în amiaza mare, din mașina în care se afla alături de tatăl său, în timp ce era oprită la o trecere de pietoni.

• Maria Gerda, tânăra cu spirit de lupătoare care cucerește lumea ( 9 Iunie 2018 )

Performanțe de excepție, pe cont propriu! O tânără româncă, absolventă a Universității Naționale de Educație Fizică și Sport, care în prezent este antrenor de fitness în Quatar, a participat la unele dintre cele mai grele competiții...