Cosmin Olaroiu si Mirel Radoi l-au invins pe Maradona!

Data publicării : 20 Noiembrie 2011
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : radoi, Olaroiu

Cosmin Olaroiu si Mirel Radoi l-au invins pe Maradona! Echipa romanilor, Al Ain s-a impus in fata celor de la Al Wasl, cu scor 1-0, la capatul uni meci tensionat. Cu Radoi integralist, Al Ain a ramas in doar 10 jucatpri inca din minutul 22, atunci cand Al Hamdani a fost eliminat. In inferioritate numerica, trupa lui Olaroiu a marcat golul victoriei in minutul 30, prin starul nationalei Arabiei Saudite, Yasser Al-Qahtani, care a fost servit chiar de Mirel Radoi. Olaroiu a trait intens meciul cu trupa lui Maradona. Tehnicianul roman s-a certat cu starul argentinian si cu arbitrii dupa ce Yasser Al-Qahtani a deschis scorul, ca urmare a comentariilor pe care argentinianul le-a facut inaintea meciului. Incidentul a avut loc in minutul 31, astfel ca Olaroiu a vazut restul meciului din tribune. Timp de o ora, echipa lui "Oli" a inchis perfect jocul reusind sa castige disputa cu Maradona din punct de vedere tactic. Partida a contat pentru grupa A a Cupei Etisalat. In urma acestei victorii, Al Ain urcand pe pozitia secunda in clasament, in spatele liderului Al Jazira.