Radoi - gol si...eliminare in Cupa Campionilor Asiei!

Data publicării : 29 Mai 2011
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : radoi

Mirel Radoi continua sa fie om de baza la Al-Hilal, in Arabia Saudita. In Cupa Campionilor Asiei, fostul stelist a marcat un gol superb in minutul 51, golul de 1-0. Radoi a arat ca stie sa si atace, chiar daca preponderent se remarca in defensiva. Radpi a dat o pasa excelenta cu calciiul, apoi a aparut oportun la finalizare si a marcat.  Al-Hilal a fost apoi egalata de Al Faisaly, insa a reusit sa cistige cu 2-1 si pastreaza astfel, prima sansa pentru calificarea in semifinalele competitiei. Radoi nu a terminat insa jocul pe teren, fiind eliminat in minutul 90, pentru primirea celui de-al doilea cartonas galben. Pentru Radoi, acesta a fost al noulea gol pe care l-a marcat in toate competitiile din acest sezon. Returul va avea loc pe 10 iunie, pe terenul celor de la Al Faisaly.

Alte știri pe aceeași temă

• Fiul adjunctului I.P.J. Olt a murit într-un accident rutier ( 3 Decembrie 2020 )

Dramă, în familia adjunctului Inspectoratului de Poliție Județean Olt, Cristian Rădoi! Fiul acestuia, în vârstă de 19 ani, și-a pierdut viața într-un tragic accident de circulație produs, noaptea trecută, în jurul...

• Poliția din Caracal, acuzată că este pe mână cu interlopii ( 13 August 2019 )

Ies la iveală detalii șocante despre oamenii legii din Caracal și legăturile lor cu lumea interlopă din zonă. Remus Rădoi, omul de afaceri care a fost sunat de adjunctul Poliției Olt, în seara în care polițiștii au început...

• Olaroiu va fi demis! - anunta presa araba, dupa ce Al Ahli a fost invinsa categoric in Cupa Emiratelor ( 16 Noiembrie 2014 )

Echipa lui Cosmin Olaroiu si Mirel Radoi, Al Ahli, este in cadere libera dupa un ce in sezonul trecut a mers ceas. Al Ahli este doar pe 6 in campionat, iar acum a calcat strimb si in Cupa. Trupa lui Oli a pierdut categoric, 1-4, meciul cu Al Sharjah, iar Radoi a fost unul dintre gafeurii echipei.

• Cosmin Olaroiu si Mirel Radoi l-au invins pe Maradona! ( 20 Noiembrie 2011 )

Cosmin Olaroiu si Mirel Radoi l-au invins pe Maradona! Echipa romanilor, Al Ain s-a impus in fata celor de la Al Wasl, cu scor 1-0, la capatul uni meci tensionat. Cu Radoi integralist, Al Ain a ramas in doar 10 jucatpri inca din minutul 22, atunci cand Al Hamdani a fost eliminat.

• Regrete tardive... ( 10 Noiembrie 2010 )

Regret ca am renuntat la nationala..dar nu ma mai intoarce nimic. Inaintea amicalului de saptamana viitoare cu Italia, ultimul meci al tricolorilor din acest an, Mirel Radoi recunoaste faptul ca nu se astepta la un final atat de timpuriu la prima reprezentativa.