Date companie

Dinamo a dat recital de goluri la Tg. Mures

RSS Știri

Data publicării : 22 August 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : fotbal, liga1, dinamo, victorie, targu mures, multe goluri

Dupa victoria in fata Rapidului, Dinamo a avut un start fabulos de meci la Targu Mures, unde a reusit sa inscrie de doua ori in primele zece minute. Primul gol a venit in minutul 6- prin Topici care a bagat mingea in propria poarta. Trei minute mai tarziu, dinamovistii s-au distantat la 2-0, dupa un gol al lui N'Doye. Din minutul 28 meciul a luat o intorsatura neprevazuta, cauzata de un penalty inventat de Kovacs, pentru un fault inexistent pe care Moti l-ar fi facut asupra lui Bitis. Florin Dan a redus din diferenta de la punctul cu var, iar Moti a fost eliminat. Pusi sub presiune dinamovistii si-au revenit dupa pauza, cand au reusit sa se desprinda la 3-1, prin Liviu Ganea. (52) "Cainii" au facut 4-1 in minutul 64 pe o actiune de contraatac prin Marius Niculae. Trupa lui Adrian Falub a redus din diferenta pest doar doua minute, prin Vancea. Pe contraatac, cu trei minute inainte de final, Andrei Cristea i-a pasat excelent lui Catalin Munteanu, iar acesta a punctat cu un sut plasat, pentru inca o victorie clara a "cainilor", finalizata dupa ce golgheterul sezonului trecut a punctat in prelungiri din penalty.