Date companie

FC Vaslui a castigat primul meci din acest sezon

RSS Știri

Data publicării : 15 August 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : sport, fotbal, liga1, porumboiu, fc vaslui, fc brasov, prima victorie, sezon, lopez caro

Si Vasluiul a reusit o prima victorie in acest sezon, scor 2-1, impotriva celor de la FC Brasov, insa finantatorul moldovenilor este departe de a se declara multumit. Cele trei puncte sunt mai mult decat binevenite, insa jocul echipei antrenate de Lopez Caro l-a scos din minti pe Adrian Porumboiu. Gazdele au deschis scorul in minutul 20, prin Paul Papp, care a trimis mingea in vinclu cu o lovitura de cap din cinci metri. Bucuria vasluienilor a fost, insa, de scurta durata. Trei minute mai tarziu, Cristi Ionescu a transformat impecabil o lovitura libera de la 25 de metri si a egalat la 1. Si asta a fost de notat in prima repriza, una modesta, de altfel, saraca in faze de poarta dar cu o caruta de greseli personale. La reluare, lucrurile nu s-au schimbat foarte mult. Prima ocazie a insemnat al doilea gol al Vasluiului, marcat in minutul 65 de camerunezul Pouga, cu o lovitura de cap, dupa un corner de pe partea dreapta. Pana la finalul meciului, vasluienii si-au mai creat o singura ocazie, in minutul 84, cand Wesley a trimis mult peste poarta cu o lovitura de cap. Norocul lor a fost ca nici brasovenii nu au facut nimic pe faza ofensiva, pierzand prima partida din acest sezon.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• Majorările salariale pentru bugetari, completate de Parlament ( 13 Iunie 2017 )

Noi majorări salariale, decise în Parlament! Vor primi lefuri mai mari lucrătorii din ministerele Culturii, Agriculturii, Apărării, Tineretului și Sportului, care nu fuseseră incluși în proiectul Legii salarizării.

• Pârtia de la Stâna de Vale a fost plină de turiști pasionați de sporturile de iarnă ( 26 Februarie 2017 )

Fun&Brunch la Stâna de Vale! Pârtia din stațiune a fost plină de turiști, pasionați de sporturile de iarnă.

• Cel mai aglomerat weekend la mare, din acest sezon ( 17 Iulie 2016 )

Cel mai aglomerat weekend pe litoral! O sută de mii de turiști de weekend s-au alăturat celor care își petrec vacanța sau concediul la mare. Cu toții se bucură de apa caldă a mării, de soare și, mai ales, de posibilitățile de distracție. Kilometru zero al petrecerilor este stațiunea Mamaia, dar atmosfera este la fel de bine întreținută și în Neptun, Olimp, Costinești...

• Începe Euro 2016! Francezii se tem de "capcana România" ( 10 Iunie 2016 )

Coloana Infinitului a lui Brancusi invinge Turnul Eiffel, simbolul francezilor! Se intampla pe retelele de socializare, cu putin timp inainte de startul Euro 2016. Iar până la partida din teren, meciul fanilor ofera un adevrat spectacol. La Paris, suporteri dar si jucatori se tem de CAPCANA ROMANIA.

• Un turist israelian a murit în Munții Făgăraș ( 30 Septembrie 2015 )

Aventură cu sfârșit tragic. Un turist israelian și-a pierdut viața în Munții Făgăraș. Împreună cu încă 3 prieteni, a venit să facă un sport extrem în România. Legați între ei cu o coardă, toți 4 au sărit de-a lungul cascadelor, însă debitul apei era foarte mare și bărbatul de 45 de ani s-a înecat. Salvamontiștii au reușit să ajungă la turiști abia după 7 ore.