Hagi - victorie in Cupa, la ultimul meci pe Ali Sami Yen

Data publicării : 12 Ianuarie 2011
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : hagi, Popescu

Formația antrenată de Gheorghe Hagi, Galatasaray Istanbul a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Beyazpazari Șekerspor, în etapa a treia a grupei A a Cupei Turciei. Trupa Cim bom a fost condusa la pauza cu 1-0, insa a revenit spectaculos in cea de-a doua, adjudecindu-si victoria. Golurile învingătorilor au fost marcate de Servet '73, Arda '82 și Kazim '90+2. Pentru Beyazpazari Șekerspor a înscris Caner, în minutul 23. Fostul jucator al lui CFR Cluj, Juan Culio a intrat pe teren la Galatasary, în minutul 31 și a fost autorul unei pase decisive în urma căreia Kazim a înscris golul de 3-1. La finalul partidei, Hagi s-a arătat foarte încîntat de jocul echipei și spune că este mulțumit de transferurile pe care le-a făcut. "Jucătorii pe care i-am adus trebuie să aducă ceva în plus și să multiplice alternativele. La Galatasaray nu este ușor pentru că mereu trebuie să cîștigi" - a declarat Hagi, citat de Gazeta Sporturilor. Inaintea partidei de Cupa, oficialii lui Galatasaray au organizat un meci demonstrativ între legendele clubului. Hagi și Popescu au fost invitați să ia parte la acest eveniment, iar echipa din care cei doi au făcut parte a învins cu 8-3. Partida de Cupa dintre Galatassaray si Beyazpazari a fost ultima sustinuta de Galata pe stadionul Ali Sami Yen, formația pregătită de Hagi urmând să se mute pe Turk Telekom Arena.