Rapid - Victoria Branesti 7 - 1

Data publicării : 27 Septembrie 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : rapid, victoria branesti, giulesti, cupa romaniei, sarabanda de goluri

Giulesti devine Teatrul Viselor pentru suporterii alb-visiniilor. Rapid a reusit scorul etapei in fata nou promovatei Victoria Branesti, careia i-au administrat un sever 7-1. Sarabanda de goluri a inceput in minutul 25, prin Cassio. Patru minute mai târziu, Cesinha a înscris cu o lovitura de cap, din careul mic pentru 2- 0. Pentru a spala din rusine, Simion a marcat pentru oaspeti, în minutul 37. In partea secunda giulestenii au iesit de la cabine si mai motivati timp ce gazdele erau lipsite de inspiratie. Cassio a punctat din nou, în minutul 59. Dupa trei minute, Roman a marit diferenta pe tabela de marcaj, cu un sut de la 14 metri, la coltul scurt. În minutul 65, Isac l-a împins în careu pe Spadacio, iar Constantin a transformat penaltyul. Scorul a devenit 6-1 în minutul 68, Frunza a scapat singur pe flancul stâng, l-a driblat pe portarul Stoicescu, iesit în întâmpinare, si a trimis mingea în poarta goala, reusind primul sau gol la Rapid. Lazar a semnat ultimul gol al meciului, în minutul 88, cu un sut de la trei metri, dupa un corner executat de pe partea stânga.