Date companie

Rapid - Victoria Branesti 7 - 1

RSS Știri

Data publicării : 27 Septembrie 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : rapid, victoria branesti, giulesti, cupa romaniei, sarabanda de goluri

Giulesti devine Teatrul Viselor pentru suporterii alb-visiniilor. Rapid a reusit scorul etapei in fata nou promovatei Victoria Branesti, careia i-au administrat un sever 7-1. Sarabanda de goluri a inceput in minutul 25, prin Cassio. Patru minute mai târziu, Cesinha a înscris cu o lovitura de cap, din careul mic pentru 2- 0. Pentru a spala din rusine, Simion a marcat pentru oaspeti, în minutul 37. In partea secunda giulestenii au iesit de la cabine si mai motivati timp ce gazdele erau lipsite de inspiratie. Cassio a punctat din nou, în minutul 59. Dupa trei minute, Roman a marit diferenta pe tabela de marcaj, cu un sut de la 14 metri, la coltul scurt. În minutul 65, Isac l-a împins în careu pe Spadacio, iar Constantin a transformat penaltyul. Scorul a devenit 6-1 în minutul 68, Frunza a scapat singur pe flancul stâng, l-a driblat pe portarul Stoicescu, iesit în întâmpinare, si a trimis mingea în poarta goala, reusind primul sau gol la Rapid. Lazar a semnat ultimul gol al meciului, în minutul 88, cu un sut de la trei metri, dupa un corner executat de pe partea stânga.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• Cupa Romaniei, editia 78, se joaca astazi, intre FCSB si Universitatea Cluj ( 31 Mai 2015 )

In aceasta seara, FC Steaua Bucuresti SA si Universitatea Cluj vor disputa finala Cupei Romaniei, competitie ajunsa la editia 78.

• Rapid joaca cu spectatori meciul cu Astra, din etapa a 5-a a Ligii I! ( 22 August 2014 )

Veste excelenta pentru fanii Rapidului! Partida cu Astra, de duminica, din Giulesti se va juca cu spectatori. Comisia de Recurs din cadrul FRF a admis, joi, memoriul depus de Rapid la decizia Comisiei de Disciplină.

• Rapid a promovat in Liga I, conform deciziei TAS! ( 30 Iunie 2014 )

Rapid va juca in Liga 1 in sezonul 2014/2015! Vestea minune pentru fanii giulesteni a venit de la Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne. "Tribunalul a făcut dreptate. Am câștigat litigiul la TAS și am primit licența pentru sezonul următor al Ligii I. Sincer, noi nici nu trebuia să ajungem aici, pentru că dosarul nostru de licențiere a fost în regulă. Nu îmi explic nici acum de ce domnul Duru ne-a refuzat dreptul de a promova."

• Rapid are patron nou! Suporterii au preluat puterea in Giulesti! ( 31 Mai 2014 )

Rapid are patroni noi, suporterii! Adrian Zamfir a cedat gratuit pachetul majoritar de acțiuni unui grup de patru suporteri, a declarat președintele grupării giuleștene, Nicolae Manea. "Nu îi cunosc pe cei patru suporteri care au devenit acționari majoritari ai clubului, însă sunt sigur că asta era cea mai bună soluție. Actele s-au semnat. De acum înainte orice persoană care vrea să investească la Rapid o poate face", a spus Nicolae Manea, pentru Mediafax.

• Studenții au ieșit la deszăpezire, în București ( 2 Februarie 2014 )

Peste o sută de studenți bucureșteni au ieșit pe străzi, la deszăpezire. Tinerii au degajat de nămeți, mai întâi, zona maternității Giulești. După ce au încheiat acolo, au continuat deszăpezirea la o școală și o grădiniță din Sectorul 6. Ministrul Educației a simțit nevoia să-i sprijine pe studenți cu prezența lui, la fața locului. Unii dintre studenți și-au cumpărat singuri lopețile, din banii primiți de la părinți.