Cirtu vine cu victorie la Cluj!

RSS Știri

Data publicării : 16 Septembrie 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : sport, fotbal, liga1, cfr cluj, victorie

CFR Cluj a debutat cu o victorie, 2-1 cu Basel, in primul meci din actuala editie a Ligii Campionilor. Cu Sorin Cirtu pe banca tehnica, dupa despartirea de Mandorlini, ardelenii au facut un joc bun, mai ales in prima repriza. Cirtu a avut inspiratie si la titularizat in premiera pe Rada la CFR, iar fundasul a confirmat cu gol. In minutul 9, Rada a deschis scorul cu o lovitura de cap, dupa un corner. Peste numai trei minute, CFR ul s-a distantat la doua goluri, spre bucuria celor aproape 10.000 de spectatori din tribune. Culio a insistat la o minge ce parea pierduta, a reusit centrarea, iar Traoe pe faza, a marcat. Elvetienii au acuzat socul si au creat prima faza periculoasa abia in minutul 36, prin Streller. Finalul de repriza i-a apartinut insa lui Basel: mai intai Frei a batut bine o lovitura libera de la marginea careului, pentru ca la scurt timp Stocker sa reduca din diferenta, dupa un corner executat de acelasi Frei. In partea doua, Clujul a inceput iar alert, dar Traore nu l-a putut depasi pe Costanzo. Basel a avut ce mai mare ocazie in minutul 58, cind Frei l-a nimerit in ceafa pe Gabi Muresan, la o inexactitate a lui Nuno Claro. Finalul a fost cu emotii pentru CFR, dar totul s-a incheiat cu bine si cu sperante pentru noi victorii in Grupa E, din care mai fac parte Roma si Bayern.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• Un profesor bihorean va lansa “Biblia fotbalului” - Mondialele, de la Montevideo la Moscova ( 10 Noiembrie 2018 )

Un profesor bihorean lansează “Biblia fotbalului”! Joi, 15 noiembrie 2018, orele 16,00 în Sala Traian Moșoiu a Primăriei Municipiului Oradea va avea loc lansarea cărții cu titlul “Mondialele, de la Montevideo la Moscova”, scrisă de profesorul Constantin Butișcă. Autorul prezintă detalii despre toate cele 900 de meciuri de la Campionatele Mondiale de fotbal desfășurate între 1930 și 2018. Totodată, prezintă date despre jucătorii care s-au remarcat la aceste meciuri, și mai ales partidele României la cele 7 ediții la care a participat și naționala.

• C.Ex.N. al PSD, încheiat cu victoria lui Liviu Dragnea ( 22 Septembrie 2018 )

Liviu Dragnea rămâne la cârma PSD! După aproape nouă ore de dezbateri intense în cadrul ședinței Comitetului Executiv Național al Partidului Social Democrat, Dragnea a primit votul de încredere al fruntașilor partidului.

• Campioana CFR Cluj atrage sponsori ( 20 Iulie 2018 )

Campioana Romaniei si detinatoarea Supercupei, CFR Cluj, atrage sponsori importanti datorita performantelor obtinute!

• Maria Gerda, tânăra cu spirit de lupătoare care cucerește lumea ( 9 Iunie 2018 )

Performanțe de excepție, pe cont propriu! O tânără româncă, absolventă a Universității Naționale de Educație Fizică și Sport, care în prezent este antrenor de fitness în Quatar, a participat la unele dintre cele mai grele competiții...

• Anchetă în cazul femeii găsită moartă pe un teren de fotbal ( 31 Martie 2018 )

Anchetă în cazul femeii găsită moartă pe un teren de fotbal din satul Ologeni, județul Prahova. Victima era dezbracată și anchetatorii iau în calcul ipoteza unui viol urmat de crimă. Femeia, în vârstă de 55 de ani, dispăruse...