Rapid a castigat cu Gloria Bistrita

Data publicării : 21 August 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : fotbal, rapid, liga1, gloria bistrita, victorie, teren propriu

Rapid si-a revenit dupa infrangerea din Stefan cel Mare si a castigat meciul de pe teren propriu cu Gloria Bistrita, scor 2-0. In prima repriza giulestenii au contat doar prin sclipirile lui Ovidiu Herea, in timp ce bistritenii au ratat prima sansa mare de gol in minutul 32, cand Moraes a sutat in plasa laterala dupa o centrare a lui Ene. Un minut mai tarziu, formatia lui Sumudica a avut un penalty neacordat la o tragere de tricou facuta de Tudose asupra lui Bozovici, insa arbitrul Marius Avram a acordat doar galben pentru simulare.
In cele din urma, giulestenii au avut un penalty acordat in prelungirile primei reprize, dupa o tinere in careu asupra lui Marcos Antonio. Herea a inscris fara probleme. In partea a doua, Ciprian Petre putea fi eroul bistritenilor, insa a ratat incredibil in minutul 71, fiind ajuns din urma de Rui Duarte.
Giulestenii au castigat in cele din urma cu 2-0, dupa un gol reusit pe contraatac in prelungiri de Ovidiu Herea, ajuns la cinci goluri in acest sezon.

Alte știri pe aceeași temă

• Ordinul M.S. privind testarea antigen în farmacii, aprobat ( 11 Mai 2021 )

Ministerul Sănătății a aprobat ordinul privind testare în farmacii cu teste antigen rapide, în scopul depistării coronavirusului. Potrivit prevederilor, farmacia poate poate opta pentru desfășurarea...

• Ilie Dobre și noua sa operă de colecție ( 13 Septembrie 2020 )

Și-a dedicat viața marilor lui pasiuni: radioul, sportul și scrisul. Este vorba de Ilie Dobre, comentator sportiv de radio, jurnalist și scriitor, un nume răsunător în România, omul care a stabilit 10 recorduri mondiale omologate de World Record Academy și care, în 2014, a primit premiul „Omul Anului” în media, pentru promovarea sportului, a valorilor morale, a fair play-ului și a valorilor sociale în sport.

• Un profesor bihorean va lansa “Biblia fotbalului” - Mondialele, de la Montevideo la Moscova ( 10 Noiembrie 2018 )

Un profesor bihorean lansează “Biblia fotbalului”! Joi, 15 noiembrie 2018, orele 16,00 în Sala Traian Moșoiu a Primăriei Municipiului Oradea va avea loc lansarea cărții cu titlul “Mondialele, de la Montevideo la Moscova”, scrisă de profesorul Constantin Butișcă. Autorul prezintă detalii despre toate cele 900 de meciuri de la Campionatele Mondiale de fotbal desfășurate între 1930 și 2018. Totodată, prezintă date despre jucătorii care s-au remarcat la aceste meciuri, și mai ales partidele României la cele 7 ediții la care a participat și naționala.

• C.Ex.N. al PSD, încheiat cu victoria lui Liviu Dragnea ( 22 Septembrie 2018 )

Liviu Dragnea rămâne la cârma PSD! După aproape nouă ore de dezbateri intense în cadrul ședinței Comitetului Executiv Național al Partidului Social Democrat, Dragnea a primit votul de încredere al fruntașilor partidului.

• Anchetă în cazul femeii găsită moartă pe un teren de fotbal ( 31 Martie 2018 )

Anchetă în cazul femeii găsită moartă pe un teren de fotbal din satul Ologeni, județul Prahova. Victima era dezbracată și anchetatorii iau în calcul ipoteza unui viol urmat de crimă. Femeia, în vârstă de 55 de ani, dispăruse...