Date companie

Rapid a castigat cu Gloria Bistrita

RSS Știri

Data publicării : 21 August 2010
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : fotbal, rapid, liga1, gloria bistrita, victorie, teren propriu

Rapid si-a revenit dupa infrangerea din Stefan cel Mare si a castigat meciul de pe teren propriu cu Gloria Bistrita, scor 2-0. In prima repriza giulestenii au contat doar prin sclipirile lui Ovidiu Herea, in timp ce bistritenii au ratat prima sansa mare de gol in minutul 32, cand Moraes a sutat in plasa laterala dupa o centrare a lui Ene. Un minut mai tarziu, formatia lui Sumudica a avut un penalty neacordat la o tragere de tricou facuta de Tudose asupra lui Bozovici, insa arbitrul Marius Avram a acordat doar galben pentru simulare.
In cele din urma, giulestenii au avut un penalty acordat in prelungirile primei reprize, dupa o tinere in careu asupra lui Marcos Antonio. Herea a inscris fara probleme. In partea a doua, Ciprian Petre putea fi eroul bistritenilor, insa a ratat incredibil in minutul 71, fiind ajuns din urma de Rui Duarte.
Giulestenii au castigat in cele din urma cu 2-0, dupa un gol reusit pe contraatac in prelungiri de Ovidiu Herea, ajuns la cinci goluri in acest sezon.

« înapoi la toate știrile

Adaugă comentariu

Alte știri pe aceeași temă

• Un fost jucător de la Gaz Metan Mediaș a făcut infarct pe terenul de fotbal ( 10 Iulie 2017 )

Momente dramatice, aseară, pe terenul de fotbal din Mediaș! Fostul jucător al formației Gaz Metan Mediaș, Ioan Aloman, care se ocupa de organizarea competițiilor sportive la clubul...

• Începe Euro 2016! Francezii se tem de "capcana România" ( 10 Iunie 2016 )

Coloana Infinitului a lui Brancusi invinge Turnul Eiffel, simbolul francezilor! Se intampla pe retelele de socializare, cu putin timp inainte de startul Euro 2016. Iar până la partida din teren, meciul fanilor ofera un adevrat spectacol. La Paris, suporteri dar si jucatori se tem de CAPCANA ROMANIA.

• Combaterea diabetului prin sport, la DiaEuro 2015 ( 15 Iulie 2015 )

Și diabeticii fac sport și chiar sport de performanță! Dovadă, echipa națională de fotbal a persoanelor cu diabet a României își apără titlul de campioană europeană. Ciprian Palade, cel mai bun jucător spune că ține sub control diabetul și are o viață normală. Sportul este o condiție importantă pentru menținerea unei stări bune a organismului persoanei cu diabet.

• Micii fotbaliști ai A.S. ”DAN CHILOM” au dăruit flori doamnelor ( 9 Martie 2015 )

Copiii au dăruit flori doamnelor și domnișoarelor din Capitală! Tinerii fotbaliști ai A.S. ”DAN CHILOM” le-au făcut o surpriză plăcută acestora chiar de ziua lor. Mesajele frumoase le-au adus un zâmbet tuturor femeilor.

• I s-a oprit inima pe terenul de fotbal ( 13 Octombrie 2014 )

S-a stins pe terenul de fotbal! Inima unui tânăr din județul Argeș s-a oprit în timp ce juca fotbal cu prietenii săi. Ca în fiecare duminică, tinerii s-au strâns pe terenul școlii din comuna Mărăcineni, pentru un meci. La o jumătate de oră după ce începuserã partida, tânărul de 26 de ani a căzut ca secerat la pãmânt.