Steaua - FC Brasov 0 - 0

RSS Știri

Data publicării : 22 Aprilie 2011
Categorie : Sport | Cuvinte cheie : steaua, remiza, fc brasov, semifinale

Degeaba s-a rugat Gigi Becali pe muntele Athos sa castige Steaua in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei! Ros-albastrii nu au reusit decat o remiza alba in Ghencea cu FC Brasov. Chiar daca nu au jucat prea bine, elevii lui Sorin Cartu au dominat jocul, si-au creat situatii de gol, dar fara reusita, in fata unei echipe care a venit cu un singur gand: sa nu primeasca gol. Prima ocazie de a inscrie le-a apartinut gazdelor inca din startul partidei. In minutul 2, Radut a sutat peste poarta de la 20 de metri

Oaspetii au avut si ei o ocazie in minutul 40. Profitand de greselile gazdelor, Marian Cristescu a ramas singur in careu, dar a trimis pe langa bara din stanga. Adevaratul pericol a venit abia in finalul primei parti. IN minutul 41, Nicolita a executat un corner, mingea a fost aproape de poarta, dar Kajcsa a trimis in partea opusa de teren si stelistii au intrat nervosi la vestiare.

In partea a doua a intalnirii, singura ocazie importanta a stelistilor a avut loc in minutul 51. Nicolita a executat un corner de pe dreapta, mingea a ajuns la Maicon, care a trimis cu capul putin peste poarta. Steaua a continuat sa atace fara sanse importante de a marca, exceptand sutul lui Marinescu din minutul 78.

S-a încheiat 0-0, Brasovul a ramas neinvinsa in fata ros-albastrilor în acest sezon, iar soarta calificarii va fi decisa in returul de peste trei saptamani de sub Tampa.