Surpiza pentru Mm Stoica la Steaua..Dupa ce a spus sus si tare ca el nu se subordoneaza niciunul sef in fara de patron, ...chiar patronul i-a gasit un sef lui MM, Teia Sponte."Mihai a plecat de la Steaua, s-a intors. Peste el este doar Teia",a declarat Becali la GSpTV.

7 Ianuarie 2011

• Mutu, dat afara !

E oficial ! Mutu a fost data afara de la Fiorentina. Conducerea clubului AC Fiorentina a anuntat, prin intermediul unui comunicat oficial, ca Adrian Mutu nu mai are dreptul sa se antreneze cu echipa, in urma gesturilor de indisciplina pe care le-a comis. Fiorentina i-a reziliat pe cale unilaterala contractul lui Mutu.Conform comunicatului oficial la clubului Fiorentina, Adrian Mutu a incalcat paragrafele 10 si 11 din articolul 11 al Regulamentului de Ordine Interioara, iar din acest motiv a fost exclus pe termen nedeterminat.Sefii Fiorentinei il vor da in judecata pe Adrian Mutu pentru a-i cere daune si, intre timp, asteapta scuze din partea romanului.

• Mutu, o noua sansa?!

Lovitura de teatru in cazul Mutu! Pus la zid de mai toata lumea, dupa scandalul de la ultimul antrenament al Fiorentinei cand a sarit la bataie la antrenorul Mihajlovic, italienii anunta ca fotbalistul roman poate fi protagonistul unui transfer de senzatie la campioana Italiei si a Europei, Inter Milano!

6 Ianuarie 2011

5 Ianuarie 2011

• Romania, in semifinale

Echipa națională feminină de tenis de masă a României a câștigat cu 3-0 partida de la Buzău, cu Ungaria, contând pentru etapa a cincea a Ligii Europene a Națiunilor . În urma acestui succes, tricolorele s-au calificat în semifinale, cu o etapă înaintea încheierii partidelor din serii. Meciurile etapei a cincea au fost esentiale pentru fetele noastre.

• Neagu la Viborg ?

Ziaristii danezi de la "Folkebladet erfarer" sustin ca reprezentantii echipei Viborg ar fi început negocierile cu handbalista Cristina Neagu în timpul Campionatului European.

20 Decembrie 2010

19 Decembrie 2010

18 Decembrie 2010

17 Decembrie 2010

• romania - rusia 35-20

Cu o formatie alcatuita in mare parte din rezerve, echipa nationala de handbal feminin a tratat cu superficialitate ultima partida din grupa principala I, pe care au pierdut-o in fata Rusiei, scor  20-35.

16 Decembrie 2010

• Adio Europa...

Steaua n-a murit inca, dar a terminat la pamant ultima partida a grupei. Canavi a ingropat sperantele ros-albastrilor, cu un gol marcat in minutul 3 al prleungirilor si Steaua isi ia adio si de la acest sezon in Europa. Doar de un egal avea nevoie trupa lui Lacatus pentru a merge in privamara si dupa cum s a jucat 90 de minute, nimic nu parea imposibil.Prima mare ocazie de gol a intalnirii a venit in minutul 11, cand Cavani a profitat de o greseala a lui Szekely care a lasat o gaura mare in aparare, italianul a patruns si a sutat din marginea careului, insa mingea a trecut peste poarta lui Tatarusanu.

15 Decembrie 2010

• Romania Muntenegru 23 - 21

La capatul a 60 de minute extrem de intense, nationala feminina de handbal a Romaniei s-a impus cu stil in fata reprezentativei statului Muntenegru, scor 23-21....