Stiri Sport

8 Noiembrie 2010

• Oficial, se retrage!

E oficial! Mirel Radoi s-a retras de la Nationala! Fostul stelist se tine de cuvant si refuza convocarea pentru partida amicala cu Italia. Desi si-a anuntat retragerea mediat dupa infrangerea din franta, Lucescu junior a sperat sa il faca sa se razgandeasca. Astfel, printre jucatoriide convocati de selectioner se numara si Mirel Radoi.

7 Noiembrie 2010

6 Noiembrie 2010

5 Noiembrie 2010

• Sa vina primavara !

Prima victorie dupa patru ani, pentru Steaua in cupele europene. Ros –albastrii au invins pe Utrecht in Ghencea cu un categoric 3-1 si primavera poate deveni sezonul preferat al Stelei, care are sanse sa treaca de faza grupelor, dupa victoria de pe teren propriu. A fost un meci de zile mari in Ghencea. Trupa lui Lacatus a trecut pe langa deschiderea scorului, la cateva secunde de la fluierul de start, insa sutul lui Romeo Surdu a ratat spatial portii.

• Steaua a primit ajutor european de la Liverpool!

Steaua a primit o nesperata mina de ajutor de la Liverpool

4 Noiembrie 2010

3 Noiembrie 2010

• lacatus, out ?

Viitorul lui pe banca Stelei sta in urmatoarele 3 partidei- meciurile cu Rapid din campionat si Cupa cat si partida din Europa League cu Utrecht.

• scandal si iar scandal

Un nou scandal mocneste in culisele fotbalului mioritic!

2 Noiembrie 2010

• Rapid - Pandurii 1 - 1

Rapid reuseste doar un egal, in Giulesti cu Pandurii.

• "Jaf la drumul mare"

Rapid _Pandurii..cel mai mare furt din Liga 1. Gigi Becali si Cristi Borcea au cazut de acord....e incredibil ce s-a intamplat in Giulesti, unde gorjenii au fost pur si simplu masacrati de arbitraj..."Nu mai am cuvinte dupa ultimele arbitraje, nu mai inteleg nimic. Nu imi vine sa cred ca arbitrii mai pot sa ia bani dupa asa ceva. Am vazut ca Spadacio l-a impins pe Vranjkovici, dar nu a luat galben....nu stiu, nu mai inteleg nimic. Dinu Gheorghe mai are niste legaturi cu arbitrii, de pe vremuri, dar nu stiu daca s-ar risca el sa intre la puscarie pentru Copos.

1 Noiembrie 2010

• Brasov – Timisoara 0 - 0

Timisoara ramane singura echipa neinvinsa in acest sezon, in timp ce Brasovul ramane fara victorie dupa trei luni

31 Octombrie 2010

30 Octombrie 2010

29 Octombrie 2010

• Rapid este in sferturile Cupei

Rapid este si ea sfert-finalista in Cupa Romaniei, dar a avut nevoie de prelungiri pentru a castiga meciul din optimi cu Astra Ploiesti. Dupa ce au terminat la scor alb primele 90 de minute, intr-un meci slab, lipsit de ocazii sau de faze de poarta, rapidistii au decis calificarea in cele doua reprize de prelungiri, fiecare marcata de cate un gol inscris de Sorin Frunza. Astra a inceput meciul parca din start cu gandul la penalty-uri, baricadandu-se in aparare inca din primele minute, pentru a nu da sansa giulestenilor sa se apropie periculos de poarta lui Miron.

• Croatia Romania 34_22

Nicio sansa pentru nationala de handbal masculin a României in preliminariile campionatului European din 2012. Tricolorii au fost învinsi cu scorul de 34-22,  de vicecampioana europeana si mondiala Croatia, în meciul de debut din grupa a 2-a a preliminariilor.Romanii au inceput  curajos meciul de la Karlovac,

28 Octombrie 2010

• "Exilat" in tribune

Lacatus nu va mai sta pe banca Stelei. Antrenorul ros albastrilor e pe care sa-si piarda acest drept, la meciurile oficiale, deoarece clubul din Ghencea nu i-a inregitrat nici pana acum contractul la Liga Profesionista de Fotbal.

• Gloria - Urziceni 1- 0

Cu un nou antrenor pe banca, in persoana lui Nae Manea, bistritenii au inceput mai bine meciul, iar in minutul 2 Ciprian Petre a produs deja prima ocazie de gol, insa sutul sau a trecut peste poarta.

27 Octombrie 2010

• Dinamo, in sferturile Cupei

Nicio surpriza pana acum pentru Dinamo in Cupa Romaniei. Alb rosii merg mai departe in sferturi, dupa ce au trecut cu un categoric, 3-1 de divizionara secunda, Alro Slatina, la finalul unui meic ce s-a dovedit a fi mai mult un antrenament cu public.Partida  a inceput practic de la 1-0 pentru Dinamo, Marius Niculae deschizand scorul in Stefan cel Mare in minutul 2 al intalnirii, dupa ce portarul Tataru degajase dezastruos chiar la atacantul dinamovist, care a saltat elegant mingea peste portar si a inscris primul gol.

• Emotii pentru Timisoara

Timisoara, insa, s-a calificat cu greu in sferturile de finale ale Cupei Romaniei, dupa ce a trecut la loviturile de departajare de Vointa Sibiu, scor 5-4. A fost un meci ce parea o simpla formalitate pentru banateni, care au inceput in forta, Nikolici ratand ratat prima sansa de gol in minutul 8, cu o lovitura de cap peste poarta. Trecut pe linie moarta la ultimele meciuri, Tames si-a demonstrat din nou clasa si a pasat excelent perpendicular catre Goga, iar varful banatenilor a spart gheata cu un sut plasat langa bara.

• Brasov_U Cluj 2_1

Si Brasovul merge in sferturile Cupei, in dauna Universitatii CLuj, la capatul unei meci sarac in faze de poarta.